Haberler

ÇAĞSAV Onur Ödülleri 2023:

Ozan Sağdıç ve Cumhuriyet Gazetesi'ne

Çağdaş Sanatlar Vakfı - ÇAĞSAV tarafından plastik sanatlar alanında olağanüstü başarıları, çalışmaları ve destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri ödüllendirmek, Vakfın bu kişilere şükranlarını belgelemek amacıyla oluşturulan “21. Çağsav Onur Ödülleri”nin sahipleri belli oldu. 2023 Yılı Onur Ödülü Heykelciklerinin fotoğraf sanatçısı, ressam, şair Ozan Sağdıç ile basında Cumhuriyet tarihinin en önemli sanat tanıtımcısı ve destekçisi olan Cumhuriyet Gazetesi'ne verilmesi kararlaştırıldı. Ödüller sahiplerine Cumhuriyetin 100. yılında, 2023  sonbaharında düzenlenecek törenle sunulacak. ÇAĞSAV Onur Ödülü Heykelciği, ünlü heykeltraş Mehmet Aksoy’un imzasını taşıyor.

Ödül gerekçeleri şöyle:

ÇAĞSAV Onur Ödülü 2023 (Kişisel): Ozan Sağdıç


Cumhuriyetimizin son 60 yıllık döneminde, kültür ve sanat insanlarını belgeleyen, toplumsal ve sanatsal olayları değişik açılardan çekimleriyle ölümsüzleştiren, ülkemizde belgesel fotoğrafın ve fotogazeteciliğin ilk temsilcilerinden olan, görsel tarihçi, fotoğraf sanatçısı ve muhabiri, ressam, şair Ozan Sağdıç'a verilmiştir.

ÇAĞSAV Onur Ödülü 2023 (Kurumsal): Cumhuriyet GazetesiCumhuriyetimizle yaşıt, ilk kültür-sanat sayfasını başlatan, bu alanda ilk haftalık eki veren, sanat ve bilim konularını önceleyen, bu alanlarda yazanlara köşe açan, binasında kitap ve sergi alanları ile günlük internet portalinde kültür-sanata ayrı bir bölüm bulunduran, açtığı sergileri sanal alana taşıyan Cumhuriyet Gazetesi'ne verilmiştir.

 

 

Çağdaş Sanatlar Vakfı Hakkında

Çağdaş Sanatlar Vakfı'nın 1999'dan bu yana süregelen öyküsü, girişimleri ve sonuçları. Vakıf hakkında merak ettikleriniz.

Devamını Oku

Çağsav Müzik CD'leri

Çağdaş Sanatlar Vakfı üretimi olan tüm CD'leri buradan satın alabilirsiniz. Çağdaş Çok Sesli Türk Müziği besteci ve icracılarımızın emeklerini ÇAĞSAV Müzik değerlendiriyor ve tanıtıyor. Devamını Oku

Çağsav Onur Ödülleri

ÇAĞSAV’ın, vakıf senedindeki amaçları doğrultusunda, olağanüstü başarıları, çalışmaları ve destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri her yıl ödüllendiriyoruz. Devamını Oku

Çağdaş Sanatlar Vakfı

Yazışma ve Kargo: Angora Evleri Deniz Sokak No:4 06800 Çayyolu / ANKARA

Vakıf Merkez: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi 1246. Sokak Güzelyurt Apartmanı No:3/3 Cevizlidere 06540 / Balgat / ANKARA

E-Mail: info@cagsav.org